Ankara Villa İç Mimarı Tasarım ve Uygulama

Evinize değer, stil ve işlevsellik katacak projenize başlamak için hazır mısınız?

Alışılagelmiş renklerin, pastel pembeler ve sarıların, koyu kırmızı ve haki yeşilinin parça parça evinizin her köşesine hakim olduğunu görmek o kadarda zor değil .

Ankara’da villa dekorasyonu ve komple ev tadilatı konusunda kendimize oldukça güveniyoruz.

İç mimarlarımızın 3D Max çizimleri ile villanızı gerçeğe en yakın şekilde görebilirsiniz.

Sonrasında geriye yaslanın ve çizimlerin nasıl gerçekleştiğini izleyin.

İster uzun yıllar yaşanmış gibi bir mekan, ister yepyeni modern bir tasarım. Lego İç Mimarlık & İnşaat, hayallerinizi bir tık ileri taşır.

Ankara’nın çeşitli semtlerinde gerçekleştirdiğimiz villa dekorasyonları ve tadilatları tecrübemizi daha da ileri taşıdı.

Bir profesyonelle çalışmak, zamandan tasarruf etmenizi, ailenize ve sevdiklerinize daha çok vakit ayırmanızı sağlar.

Hayatınızdaki daha önemli noktalara odaklanın. Eviniz veya villanızın dekorasyon tadilat işlerini düşünmeyin.

Ankara’dan ziyade yazlık bölgelerde (Bodrum,Muğla,Aydın gibi bölgelerde) evinin veya villasının tadilatını dekorasyonunu yaptırmak isteyen ama kötü işçilik ve yüksek fiyatlardan çekinen müşterilerimiz için, konaklama ücretinin karşılanması durumunda hizmet verebiliyoruz. Zaten %20-30’a varan fiyat avantajıyla bu ücretleri fazlasıyla çıkarabilirsiniz.

Villanızın mutfak dolaplarını, yer seramiklerini, banyo dolabını veya duvar renklerini 3D Max çizimlerde nasıl gördüyseniz uygulaması birebir aynısı olur. Çünkü biz rastgele tasarım yapmaktan ziyade, markaların taranmış 3D modellerini kullanıyoruz.Yenileme projelerini tahmini süremiz içinde bitirmeye çalışıyoruz ve bu süreçte önemli bir şey olmadıkça genellikle bunu başarıyoruz. Tabi tadilat işleri devam ederken aklınıza gelen fikirler bu süreyi biraz uzatabilir.

Ayrıca, bizimle çalışarak maddi anlamda ne kadar tasarruf edebileceğinizi de unutmayın. En önemli konulardan bir tanesi; villanızın veya evinizin tadilatına başlamadan önce hangi kalem işe ne kadar para harcayacağınızı bilirsiniz ve tatsız sürprizlerle karşılaşmazsınız. Projenizi görmek ve hayal gücünüzü zorlamak bizim için heyecan verici olacaktır.

salon icin tas duvar dekorasyon - Salon İçin Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri

Salon İçin Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri

Eviniz sizi yansıtan yaşam alanınızdır. Evinize küçük bir göz gezdiren biri sizin kişiliğiniz hakkında da minik detaylar sunabilir. Önemlidir, detaylar. Sizi ve evinizi renklendirir. Bu yüzden salon için taş duvar dekorasyon örnekleri sizin için ilk adım olabilir.

Salon Duvar Taşları Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Salonunuzun boyutu, duvar renkleriniz, mobilyalarınız hatta halınız bile etkilidir. Bütün olarak kavramalısınız. Taş çeşitleri kendi arasında boyutlara, tasarımlara ve renklere ayrılmaktadır. Bej ve toprak renklerinde taş seçiminde bulunmanız genel itibari ile hem doğal renge hem de birçok eve uyum sağlamaktadır. Bunların dışında siyah, beyaz, kiremit ve hardal renklerinin de olduğu taş çeşitleri mevcuttur. Boyutlarının orta seçilmesi de görünüş itibari ile daha kibar ve muntazam durur. Geniş aralıklı taşlar daha kaba durmaktadır.salon icin tas duvar dekorasyon ornekleri - Salon İçin Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri

Taş Duvar Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak uygulama yapacağınız duvarı ölçüp metre kare hesabı yapmalısınız. Duvar taşları da tıpkı fayanslar gibi döşenmesinden dolayı koli hesabı yapmalı, adet olarak satın almalısınız. Uygulama yapacağınız duvarı, taşların daha iyi yapışması için çekiç darbeleri ile çentikler atmalısınız. Taşlar kalekim ile yapışır. Macun şeklinde hazırlanan karışım önce taş arkasına, biraz da duvar sürülerek çift yapıştırma işlemi sağlanır. Tamamen kuruması bir haftayı bulacaktır. Uygulama yaptığınız duvarın kenar kısımlarını hızar ile kesebilirsiniz. Sert olması sebebi ile el ile kırılması mümkün değildir.

mutfak icin ilham verecek fikirler - Mutfak İçin İlham Veren Tasarım Fikirleri

Mutfak İçin İlham Veren Tasarım Fikirleri

Evinizin her alanının size özel tasarımlara sahip olmasını isteyebilirsiniz. Mutfağınız içinde farklı fikirler üreterek çeşitli tasarımlar ortaya koyabilirsiniz. Yalnız tasarım yaparken mutfağınızın büyüklüğünü ve gün ışığı görüp görmediğine önem vermeniz gerekir. Mutfağınızda seçeceğiniz renklerde zevkinize ve evinizin genel dekorasyonuna uygun olmalıdır. Bu sebeple mutfak gereçlerinin seçimi ve birbirlerine uyumu da oldukça önemlidir. Aklınızda mutfak için ilham veren tasarım fikirleri varsa bunları ilk olarak kâğıda dökmek ve not almak sizin bu fikirleri unutmamanızı sağlayacaktır.

Küçük Mutfaklar İçin Tasarım Fikirleri

Eğer mutfağınız küçükse ve daha büyük bir alana sahip olmak istiyorsanız mutfağınızda canlı ve açık renkleri kullanmalı ve koyu renkli eşyalardan olabildiğince kaçınmalıdır. Ayrıca daha geniş bir alan için mutfağınızda ayna kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Ayna kullanımında ise dikkat etmeniz gereken camın bulunduğu alanın hemen karşına ayna koymalısınız. Böylece gün ışığı hem daha çok alınır hem de daha geniş bir ortam yaratılmış olunur.mutfak icin ilham veren tasarim fikirleri - Mutfak İçin İlham Veren Tasarım Fikirleri

Mutfak Eşyası Seçimi

Mutfak eşyası seçerken kendi tasarladığınız ürünleri bir marangoza götürerek aynısını yaptırabilir ve kendi zevkinize göre renklendirebilirsiniz. Dar alanlar için katlanıp açılabilen ürünler tercih ederek derli toplu bir görünüm sağlayabilirsiniz. Mutlaklarınızda duvarlarınıza panolar asıp resimler ve notlar tutturabilirsiniz. Resim yapmakla ilgiliyseniz tablo asarak alanı rahatlatabilirsiniz. Yemek kitaplarınız için ufak bir kitaplık oluşturabilirsiniz.

salon icin hangi renkleri tercih etmelisiniz - Salon İçin Hangi Renkleri Tercih Etmelisiniz?

Salon İçin Hangi Renkleri Tercih Etmelisiniz?

Salonlar, hemen herkesin günün büyük bir bölümünde zaman geçirdiği önemli yaşam alanlarındandır. Bu alanlar için renk kararı verilirken dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar bulunur. Öncelikle odanın büyüklüğü ve ne kadar ışık aldığına dikkat edilmelidir. Peki, salon için hangi renkleri tercih etmelisiniz?

Salon İçin Renk Tercihleri

Açık renkler çoğunlukla, mevcut odayı olduğundan geniş gösterir. Bazı zamanlarda ise, odalarımıza koyu renkleri de eklemek isteriz. Çünkü koyu renkler, özellikle salonlara sıcak bir hava katmaya yardım eder. Pastel yeşil, krem, gri ya da bej gibi pastel tonlar salonlarda sıkça tercih edilmektedir. Çünkü mekâna hem samimi hem de ferah bir hava katar. Buna rağmen, salonlarda sadece sade renkleri kullanmalıyız diyemeyiz. Çok açık tonlar, evin her yerinde kullanılırsa fazla aydınlık bir görünüm elde edecektir. Fazla enerji yayan bir odada dinlemek zaman zaman zor hale gelebilir. Bu sade tonların yanına, onları dengeleyerek renkler kullanılmazsa sıkıcı bir salona dönüşebilir.salon icin tercih edilmesi gereken renkler - Salon İçin Hangi Renkleri Tercih Etmelisiniz?

Salonlarda Kullanılabilecek Doğru Renkler

Salon duvarlarınızı; odayı daha geniş göstermek için çok açık maviye, beje ya da griye boyayabilirsiniz. Bu odanızı daha aydınlık gösterecektir. Odanın içindeki koltuklarınızı koyu lacivert ya da siyah tercih edebilirsiniz. Koltukta da açık renkleri tercih ediyorsanız, o zaman yastıklarınız için renk seçeneklerine göz atabilirsiniz. Turuncu ya da mercan renginden oluşan yastıklar, açık renkli koltukların üzerinde oldukça dikkat çekici görünecektir. Bununla beraber, aksesuarlarınızda da bordo rengini ve parıltılı ürünleri tercih edebilirsiniz.

salon dekorasyonunda ayna 848x480 - Salon Dekorasyonunda Ayna Kullanımı

Salon Dekorasyonunda Ayna Kullanımı

Aynalar hemen her gün dışarı çıkmadan önce evimizde en son baktığımız şeylerdir. Aynalar sayesinde kendimizi kendi gözümüzle görebiliriz. Bu sebeple her evde aynaların kendi alanları vardır. Aynalar genellikle evin banyo veya yatak odası bölümlerinde bulunur. Ancak salon dekorasyonunda ayna kullanımı da oldukça yaygındır. Salonda kullanılan aynalar genelde dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

Ayna Kullanımının Önemi

Ayna kullanımı yalnızca dış görünümü düzeltmek için kullanılır. Ancak ayna kullanımını sadece bu durumla sınırlandırmak doğru olmayacaktır. Ayna, kullanılacak alanı farklı gösteren bir unsurdur. Ayna kullanımı daha küçük alanları daha geniş ve ferah gösterecek en önemli ev aksesuarıdır. Ayrıca hiç yer kaplamadığı içinde oldukça kullanışlıdır. Ayna kullanımının bir diğer önemli etkisi ise gün ışığını evin içinde yansıtması ve aydınlık bir alan oluşturmasıdır.salon dekorasyonunda ayna kullanimi - Salon Dekorasyonunda Ayna Kullanımı

Salonda Ayna Nasıl Kullanılmalıdır

Ayna kullanımında aşırıya kaçılmaması oldukça önemlidir. Çünkü aynanın aşırı kullanımı asıl hedeflenilen işlevi yetersiz hâle getirecektir. Ayrıca aynayı salonunuzda ne amaçla kullanacağınızı belirlemek olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Eğer salonunuz küçük bir salon ise ve siz daha geniş ve ferah bir ortama sahip olmak istiyorsanız ayna kullanmanız istediğiniz ferahlığı elde etmenizi sağlayacaktır. Aynayı pencerenizin bulunduğu duvarın karşısına yerleştirirseniz gün ışığını da almış olacağınızdan hem daha geniş hem de daha aydınlık bir salona sahip olmuş olacaksınız. Ayrıca salonunuza ışıltılı bir görünüm katmak isterseniz aynalı aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

mutfak tezgah ustu dekorasyon - Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon sadece evi ve evin bölümlerini güzel göstermek için yapılmaz. Özellikle mutfakta yapılan dekorasyon hem kullanışlı olması hem de şık görünmesi için yapılır. Mutfak tezgah üstü dekorasyon fikirleri için özellikle ilk şart her ihtiyaca cevap verebilecek şekilde olmalıdır.

Neden Tezgâh Üstü Dekorasyon Gereklidir

Mutfak tezgâhı mutfağın temel elemanıdır. Her şey mutfak tezgâhı üzerinde yapılır. Kullanılan her eşya ve ekipman ulaşılabilir şekilde olmalıdır. Mutfak tezgahı büyük ya da küçük olabilir, önemli olan kullanışlı ve şık olmasıdır. Mutfakta pratik olmak ve her aradığınız eşyaya hemen ulaşmak için mutfak tezgâhı dekorasyonu şarttır.mutfak tezgah ustu dekorasyon fikirleri - Mutfak Tezgah Üstü Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Tezgahı Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Eğer tezgâhınız büyükse hiç sorun olmadan dekore edebilirsiniz. Kullandığınız bir çok eşyayı kullanım şekline göre yerleştirebilirsiniz. Tezgahınız küçükse tezgahın bulunduğu duvarı da ekipman asmak için kullanabilirsiniz. Küçük tezgahlarda sadece yemek yapmam için ana ekipmanlar bulundurulur. Diğer ekipmanlar uzak olmayan yeri belli kalan yerlere konulur. Örnek verecek olursak kesme tahtalarınızı dekoratif olarak tezgahın yanına asabilirsiniz. Tezgah daha şık görünsün diye küçük dokunuşlar ile süsleyebilirsiniz. Bıçakları şık bir bıçak ünitesi ile tezgah üzerine koyabilirsiniz. Tezgahın üstünün açık olması mutfağa daha düzenli bir görüntü sunar. Tezgahın mermer veya granit olması temizliği açısından önemlidir. Mermer modası hiç geçmeyen bir malzemedir. Sade veya renkli mermer ile tezgahlarınızı canlandırabilirsiz. Bu tamamen sizin hayal gücünüz ile doğru orantılıdır.

mutfak tezgah secimi 848x480 - Mutfak Tezgah Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Mutfak Tezgah Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Mutfak ve salon evde en çok zaman geçirilen alanların başında gelir. Özellikle son dönemde Amerikan mutfak olarak dizayn edilen evlerde bu durum daha da çok öne çıkar. Mutfakta ana materyal olarak göze çarpan hususların başında ise mutfak tezgahı gelir. Tezgahlar kullanıcıların en çok kullandığı ve rahat etmek istediği kısımlardır. Mutfak tezgah seçiminde dikkat edilmesi gerekenler? şeklinde bir soru sorulduğunda ise cevabının bir kaç faktörden oluştuğunu söylemek doğru olur.

Tezgah Seçiminde Malzeme Nasıl Olmalıdır?

Mutfaktaki tezgahın seçiminde sıklıkla üzerinde durulması gereken konulardan bir tanesi malzemenin ne olduğudur. Malzeme seçimi mutfak tezgahında belli avantajları ve dezavantajları doğurur. Mermer seçilen bir tezgah dayanıklı olmasına karşın hem pahalı hem de sararıp lekelenme durumu fazladır. Granit malzeme ise ısıya dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Buna karşılık çizilme ve leke tutma konusunda fazla dikkat gerektirir. Laminant seçilmesi halinde de şık olmasına karşılık ısı dayanıklılığı olmadığından dikkatli kullanmak gerekir. Bundan dolayı tezgah seçiminde malzemelerin avantaj ve dezavantajlarının ne olduğu bilinmelidir.

Dekorasyona Göre Seçim Önemli Midir?

Mutfağınızda dekorasyon yaptıktan sonra tezgahınızın bu ayrıntılara aykırı olması göz zevkinize uymayacaktır. Bunun için malzemelerin seçiminde dekorasyon da göz önünde bulundurulmalıdır. Ek olarak işlevsel anlamda tasarımı olan tezgahlar suyun aşağıya akmasını da engelleyeceğinden tasarıma da önem verilmesi gerekir.

mutfak dolaplarinin cizilmesi 848x480 - Mutfak Dolaplarının Çizilmesini Nasıl Önleyebilirsiniz?

Mutfak Dolaplarının Çizilmesini Nasıl Önleyebilirsiniz?

Mutfaklar evinizin belki de en çok kullanılan ve en aktif olan alanlarıdır. Mutfaklar gün içerisinde yemek yapılıp sohbet edilen alanlar olduğu için her daim temiz, düzenli ve bakımlı görünmelidir. Günümüzde modern eşyaların kullanımının artmasıyla evin çeşitli bölümlerinde yapılan modern dokunuşlar mutfakta da kendini göstermiştir. Genellikle bu modern dokunuşlar mutfağın genelini kaplayan mutfak dolaplarında görülmektedir. Mutfak dolaplarının bakımı oldukça önemli olduğundan mutfak dolaplarının çizilmemesini isterler. Bu yüzden mutfak dolaplarının çizilmesini nasıl önleyebilirsiniz? Sorusuna yanıt aramaya çalışırlar.

Çizilmeyi ve Yıpranmayı Önleyen Temizlik Ürünleri

Evinizin her alanında olduğu gibi mutfağında devamlı temiz ve düzenli olması oldukça önemlidir. Bu sebeple temizlik yapmak devamlı bir durum olmalıdır. Fakat temizlik yaparken mutfak ürünlerinin kimyasal temizleyicilerle temas etmesi ürünlerin yüzeyinde çizik ve yıpranma gibi sonuçlar oluşturacağından dikkat edilmelidir. Mutfak dolapları temizlenirken mikrofiber bezler ile temizlenmeli ve aşırı temizleyici ürün kullanımından kaçınmalıdır. Bu sayede çizik oluşumu engellenmiş olunur.mutfak dolaplarinin cizilmesini nasil onleyebilirsiniz - Mutfak Dolaplarının Çizilmesini Nasıl Önleyebilirsiniz?

Doğal Ürünlerle Temizlik Yapımı

Her alanda doğala yönelişin etkileri görülürken bunu temizlik ürünleri ile de yapabilirsiniz. Doğal ürünlerle temizlik yapmak hem sağlık hem de ekonomik açıdan oldukça önemlidir. Mutfağınızda kimyasal yerine doğal olan ürünlerden olan sirke, karbonat ve arap sabunu ile etkili temizlik yapabilirsiniz. Karbonat partiküllü yapısı sayesinde lekeleri temizlerken sirke hem parlatır hem de mutfak dolaplarının temizlenmesini sağlar.

mutfak parke renkleri - En Kullanışlı Mutfak Parke Renkleri

En Kullanışlı Mutfak Parke Renkleri

Mutfaklarınız evlerinizin belki de en çok kullanılan alanlarından biridir. Bu sebeple mutfaklarınızın temel ürünleri evinizin diğer alanlarına nazaran daha sade ve daha kullanışlı olması oldukça önemlidir. Ayrıca mutfaklar evin en temiz olması gereken alanların başında gelir. Bu sebeple temizliğin rahat yapılabileceği ve yapılan temizliğin belli olacağı mutfak ürünleri tercih edilmelidir. Bu durumu örneklendirmek gerekirse mutfaklarınızda kolay temizlenebilen mutfak dolapları, perdeler ve parkeler kullanmalısınız. Tabi bu kullanacağınız ürünlerin renk seçimi de oldukça önemlidir. Mutfaklarda kullanılan renkler mutfağın görünümünü önemli ölçüde etkilemektedir. Örnek vermek gerekirse parke rengini belirlerken en kullanışlı mutfak parke renkleri bilinmelidir. Mutfakta kullanılacak parke modelleri renginin dışında kolay temizlenebilir ve sudan etkilenmeyen parke olması da oldukça önemlidir.

Parke Rengi Nasıl Belirlenir

Parkeler evin zeminini oluşturan temel parçalardır. Bu sebeple eğer bulunduğunuz alan genişse ve aşırı gün ışığı alıyorsa koyu renkli parkeler seçmeniz daha iyi olacaktır. Fakat bunun tam tersi bir durum söz konusuysa açık renkli parkeler seçmelisiniz. Ayrıca çok koyu ya da çok açık renkli parkelerden hoşlanmıyorsanız damarlı parke modelleriyle koyu ya da açık renkli parkelerinizin rengini kırabilirsiniz.en kullanisli mutfak parke renkleri - En Kullanışlı Mutfak Parke Renkleri

Mutfak Eşyaları ile Parkenin Uyumu

Mutfağınızda kullandığınız eşyalar ile parkeleriniz bir bütün olmalı ve birbirini tamamlamalıdır. Çünkü birbirinden zıt ve uyumsuz renklerle yapılan dekorasyon mutfağın kullanımını azaltabilir. Mutfağınızın daha yaşanabilir bir alan olması için buna dikkat etmelisiniz.

banyo seramik secimi 848x480 - Banyo İçin Seramik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Banyo İçin Seramik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Banyolarınız su ile en çok temas eden yerlerdir. Bu sebeple su lekesi kalmayacak, kullanışlı pratik seramik seçimleri yapılmalıdır. Peki, banyo için seramik seçimi nasıl yapılmalıdır?

Banyo Seramiklerinde Başlıca Özellikler

Banyoların sıklıkla kullanılan noktalar olması kireç, kir ve pas oluşumunun meydana geldiği yerler olarak da nitelendirilebilir. Dekorasyon açısından dikkat edilmek istendiğinde bu önemli noktalarda kaçırılmamalıdır. Ferah aydınlık fayanslar mekânı daha şık gösterirken, açık rengin seçilmesi su lekelerinin de görünmesine engel olacaktır. Çıkması zor lekeler için dayanıklı malzeme kullanılmalıdır. Mermer desen fayanslar hem görünüş olarak hem de temizlik açısından oldukça kolaydır.banyo seramik secimi nasil yapilmalidir 1024x441 - Banyo İçin Seramik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Banyo Seramik Seçiminde Neden Dikkat Edilmelidir?

Su ile temas eden yüzeylerde kayganlaştırma özelliği çok daha fazla olur. Bu tarz durumlarda parlak yüzeylerden kaçınmalısınız. Parlak yüzeylerde kullanılan cilalar daha da kayganlık sağlar. Zeminin düz olması sebebi ile düşme olasılığınızda artış gösterir. Bu durumlarla karşılaşmamak için tırtıklı yüzeylere sahip, mat ve cilasız fayans döşemelerini tercih etmelisiniz. Eskitilmiş parke görünümüne sahip döşemeler yeni yılın gözde karolarından biridir. Bulunduğu mekâna şıklık katmasından dolayı mutfaklarda da tercih edilir. Seramiklerin kullanım ömrü doğru seçildiğinde ömürlüktür. Renkleri atmayan, darbelere karşı dayanıklı seramikler size uzun yıllar ev sahipliği yapabilir. Seçimlerinizde koruma yüzeyi olmasına fakat mat görünümlü, ekstra kayganlık sağlamayan yüzeylere öncelik sağlamanız sizin avantajınıza olacaktır.